politia.md

Au bătut și au șantajat o persoană pentru o datorie inexistentă de 10 mii de euro. Trei indivizi, reținuți în flagrant delict (FOTO)

Trei bărbați au fost reținuți pentru șantaj, după ce au cerut 10 mii de euro de la o victimă, pentru o datorie inexistentă. Mai mult, aceștia au maltratat-o. Indivizii au fost reținuți în flagrant delict, când primeau 3 mii de euro din suma solicitată.

Cei trei suspecți au fost reținuți marți, pentru un termen de 72 de ore. Potrivit oamenilor legii, aceștia au pretins de la victimă suma de 10.000 de euro pentru o datorie inventată, ulterior au maltratat persoana și i-au acordat termen pentru onorarea datoriei. Aceștia au fost reținuți în timp ce primeau de la victimă suma de 3000 de euro.

Bănuiții au vârstele cuprinse între 27 și 53 de ani și au antecedente penale similare. Potrivit legii, infracțiunea cu privire la șantaj se pedepsește cu până la 7 ani de închisoare și cu amendă de până la 67.500 de lei.

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane şi în aer liber

Ar putea fi o imagine cu unul sau mai mulţi oameni, persoane în picioare, copac şi în aer liber

 

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Rusia a atacat cu rachete balistice Kievul: cel puțin 9 persoane au murit

Armata rusă a atacat cu rachete balistice capitala Ucrainei în noaptea de 31 iulie spre 1 august. Potrivit autorităților locale, în urma bombardamentelor, cel puțin nouă persoane au murit, iar alte 28 au fost rănite.

Printre persoanele rănite se numără doi adolescenți de 13 și 17 ani. Victimele primesc îngrijiri medicale.

Pagubele provocate de atac au fost raportate în cinci raioane ale capitalei ucrainene, transmite DW.

În raionul Solomianski, două persoane au murit, iar alte opt au fost rănite, inclusiv doi copii. O clădire de locuințe cu cinci etaje a fost parțial distrusă, iar în zonă au izbucnit incendii. Salvatorii au evacuat 35 de persoane de la etajele superioare ale imobilului, iar focul a fost ulterior stins.

În raionul Darnîțki, atacul a provocat distrugeri la o clădire administrativă și la un imobil nerezidențial. Au fost raportate, de asemenea, incendii la automobile și pagube la clădiri. Aici au murit șapte persoane, iar alte 14 au fost rănite, printre acestea fiind doi copii.

Și în regiunea Kiev au fost raportate consecințe ale atacului. Un incendiu a izbucnit la o întreprindere industrială, iar două persoane au fost rănite, potrivit administrației militare regionale.

Precizăm că, în cursul nopții, Rusia a lansat asupra Ucrainei, în total, 35 de rachete, dintre care 27 balistice, precum și 185 de drone de atac de diferite tipuri. Președintele Ucrainei, Vladimir Zelenski, a declarat că forțele ucrainene au reușit să doboare doar o singură rachetă balistică, pe fondul lipsei de rachete-interceptoare pentru sistemele de apărare antiaeriană Patriot.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: