Inspectoratul Național de Securitate Publică

Cimișlia: Un bărbat de 90 de ani a tamponat o femeie și a plecat de la fața locului

Un bărbat de 90 de ani a tamponat o femeie și a plecat de la fața locului. Accidentul a avut loc în dimineața zilei de astăzi, 16 mai, pe o stradă din satul Selemet, raionul Cimișlia.

Potrivit poliției, femeia se deplasa pe marginea carosabilului, când a fost lovită de o mașină condusă de un bătrân, locuitor al satului Mihailovca, raionul Cimișlia. Șoferul a plecat de la locul accidentului, însă a fost reținut la scurt timp de inspectorii de patrulare. Acesta nu se afla în stare de ebrietate.

Femeia în vârstă de 68 de ani a fost transportată la spitalul raional.

Toate circumstanțele producerii accidentului urmează a fi stabilite de poliție.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Donald Trump

Președintele SUA, întrebat dacă este sigur că va putea opri invazia rusă din Ucraina. Trump: „Nu știu”

Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a spus că nu este sigur că va putea pune capăt invaziei ruse la scară largă din Ucraina. Declarația a fost făcut pentru presă, pe 5 iulie.

Nu știu. Nu pot să vă spun dacă acest lucru se va întâmpla sau nu”, a declarat Donald Trump, după ce a fost întrebat dacă este sigur că va putea pune capăt războiului din Ucraina.

La întrebarea dacă consideră că încheierea războiului este o prioritate, liderul american a spus: „Da. Mi-aș dori să se întâmple”.

Amintim că Donald Trump, în timpul campaniei electorale, a spus de mai multe ori că intenționează să pună capăt conflictului militar din Ucraina în prima zi în care va deveni președinte. Mai târziu, el a numit aceste afirmații o exagerare. După preluarea mandatului, Trump a încercat să joace rolul de mediator în soluționarea conflictului, dar a amenințat că se va retrage din procesul de pace din cauza continuării luptelor, notează Meduza.

Săptămâna aceasta, Trump a avut conversații telefonice cu omologul său rus, Vladimir Putin, și cel ucrainea, Vladimir Zelenski. După apelul telefonic cu Putin, liderul liderul de la Casa Albă a declarat că a rămas nemulțumit de conversație, deoarece nu a obținut „niciun progres” în discuțiile cu acesta.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: