png2.ru

Minime de până la -10°C în nordul țării: cum va fi timpul săptămâna viitoare în Moldova 

Săptămâna viitoare, în Republica Moldova se vor înregistra minime de până la -10°C în partea de nord a țării și maxime de până la +6°C în partea de sud. Pentru unele zile este prognozată lapoviță slabă. 

Săptămâna viitoare, în centrul țării, maximele vor oscila între +2°C și +4°C, minimele între +1°C și -7°C. Pentru ziua de 16 februarie este prognozată lapoviță slabă.

meteo.md

În partea de nord a țării, maximele vor oscila între -2°C și +1°C, minimele între -2°C și -10°C. Pentru zilele de 15 și 16 februarie este prognozată lapoviță slabă.

meteo.md

În partea de sud a țării, maximele vor oscila între +3°C și +6°C, minimele între +3°C și -5°C. Pentru ziua de 16 februarie este prognozată lapoviță slabă.

meteo.md

Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Istoricul moldovean Serghei Erlih, declarat „agent străin” în Rusia

Istoricul Serghei Erlih, originar din Republica Moldova, a fost declarat „agent străin” în Federația Rusă. Decizia a fost luată de Ministerul Justiției de la Moscova.

Registrul așa-zișilor „agenți străini” de pe site-ul Ministerului rus al Justiției a fost actualizat pe 19 septembrie.

În listă apare și Serghei Erlih. Potrivit instituției, acesta „a răspândit informații neveridice” despre deciziile autorităților ruse și „a participat la crearea și distribuirea către un public nelimitat de persoane a mesajelor și materialelor agenților străini”.

În registru au mai fost incluși bloggerul Roman Alehin, fostul coordonator al sediului lui Navalnîi din Tiumen, Ivan Vostrikov, prezentatoarea Radio Svoboda Elena Rîkovțeva și proiectul „Avtozak-LIVE”.

Serghei Erlih este istoric moldovean și rus, redactor-șef al jurnalului „Историческая экспертиза”. De asemenea, a fost director al publicației „Нестор-История” a Institutului de Istorie al Academiei Ruse de Științe din Sankt Petersburg și al programului moldo-rus de editare de carte „Cantemir”.

Serghei Erlih este primul cetățean al Republicii Moldova inclus în registrul rusesc al „agenților străini”.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: