Poliția Republicii Moldova

Trasee blocate și localități fără energie electrică în raioanele Ștefan Vodă, Căușeni și Anenii Noi

În raioanele Ștefan Vodă, Căușeni și Anenii Noi continuă să se circule anevoios, iar mai multe localități rămân fără energie electrică. Informația a fost prezentată de polițiștii de patrulare, la ora 8:30.

● Ştefan Vodă
Blocat accesul spre  spre Brezoaia și  Semionovca.
Deconectate parțial de la energia electrică – 4 localități (Cioburciu, Răscăieți, Răscăieții Noi și Tudora)
S-a acordat ajutor pentru 34 de conducători auto.
Mijloace de transport de mare tonaj stopate – 7.

● Căușeni
Blocate trasee centrale și spre localități –  2 (Plop Știubei  și Florica)
Deconectate localități parțial de la energia electrică-2 (Grădinița și Surchiceni).
Au fost ajutați în trafic 8 conducători auto.
Mijloace de mare tonaj stopate – 28.

● Anenii Noi
Blocate trasee spre  Țînțăreni – Geamăna și R59 de la Speia până la Puhăceni.
Au fost ajutați în trafic 32 de conducători auto.
Mijloace de transport de mare tonaj stopate – 33

Totodată, Poliția de Frontieră informează că toate punctele de trecere a frontierei, deschise traficului transfrontalier, activează în regim normal.

Căile de acces spre punctele de trecere sunt practicabile cu excepția traseului R-31, inclusiv pe partea ucraineană, drumurile sunt înzăpezite, iar acest fapt condiționează în continuare blocarea PTF Tudora. Totodată, accesul spre PTF Palanca în prezent este posibil doar pe drumul ce trece prin localitățile Tudora, Crocmaz, Olănești cu ieșire la traseul R-30.

❗️Secția patrulare Centru
a Direcției patrulare Centru a INSP ne informează care este starea carosabilului în raioanele…

Publicată de Poliția Republicii Moldova pe Joi, 28 ianuarie 2021

 

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

(VIDEO) Mită în numele „Alternativa”?/ PAS și DA, bloc camuflat?/ A cui este drona care a intrat în România?

Cele mai importante știri din Moldova și din lume în noua ediție NewsMaker!
— Zece persoane reținute în dosare de corupere a alegătorilor
— Accident cu implicarea unui taxi la Chișinău: patru persoane rănite
— Amenzi de peste 1,2 mln lei pentru incendierea deșeurilor
— De la miniștri la sportivi. Candidații PAS la alegeri
— PLDM o acuză pe Maia Sandu de agitație în favoarea PAS
— PAS: Ceban face aceleași promisiuni ca și acum șase ani
— CEC: PAS și PPDA nu formează un bloc electoral camuflat
— Pelerinii evrei vor traversa Moldova cu autobuzul
— Alegătorii care nu pot merge la secțiile de vot pot solicita urna mobilă
— Ceban: persoane necunoscute propun bani în numele blocului „Alternativa”
— Ateliere noi la Centrul de Excelență în Energetică și Electronică
— Radu Marian, pus la pământ de Anastasia Nichita
Abonați-vă la NewsMaker – cele mai actuale știri fără cenzură.
Nu uitați să apăsați pe clopoțel pentru a nu rata noile ediții: zilnic, la 15:00 și 19:00, de luni până vineri.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: