Facebook/ Oleg Cibotaru

Un polițist din Călărași s-a luat la bătaie cu un grup de tineri (VIDEO)

Un ofițer al Inspectoratului de poliție din Călărași a intrat în conflict cu un grup de tineri. În imaginile publicate pe rețelele de socializare se vede cum mai mulți bărbați s-au luat la bătaie, iar la un moment dat cineva trage un foc de armă. Inspectoratul General al Poliției a confirmat incidentul și, în același timp, condamnă un asemenea comportament. 

„Procesul privind faptele polițistului urmează să fie expediat în adresa procuraturii, pentru ca examinarea să fie una obiectivă. Reiterăm, Inspectoratul General al Poliției nu va tolera asemenea gen de comportament al angajaților, care prejudiciază imaginea instituției și a fiecărui polițist în parte, fiind întreprinse toate acțiunile legale în acest sens”, menționează Poliția.

Incidentul a avut loc pe 22 octombrie, curent.

Atenție, imaginile conțin un vocabular licențios.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Unde va ploua în acest weekend în Moldova? Sunt prognozate averse cu descărcări electrice

În acest weekend sunt așteptate maxime de până la +27°C și minime de până la +9°C. Totodată, pentru ziua de sâmbătă sunt prognozate averse însoțite de descărcări electrice în sudul țării, iar pentru ziua de duminică – în nordul Republicii Moldova. Datele se regăsesc pe platforma Autorității de Meteorologie și Monitoring de Mediu.

În nordul țării, la Briceni, sâmbătă, temperaturile vor ajunge până la +20°C pe parcursul zilei și până la +9°C pe timpul nopții. Cerul va fi variabil. Duminică, temperaturile vor urca până la +22°C ziua și până la +10°C noaptea. Totodată, sunt prognozate averse însoțite de descărcări electrice.

În centrul țării, la Chișinău, temperaturile vor ajunge până la +23°C pe parcursul zilei și la +12°C pe timpul nopții. Duminică, temperaturile vor urca până la +25°C ziua și la +13°C noaptea. În ambele zile, cerul va fi variabil.

În sudul țării, la Cahul, temperaturile vor ajunge până la +25°C pe parcursul zilei și la +14°C pe timpul nopții. Totodată, sunt prognozate averse însoțite de descărcări electrice. Duminică, temperaturile vor urca până la +27°C ziua și la +15°C noaptea. Cerul va fi variabil.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: