Inspectoratul de Politie Hincesti

Cadavrul unei femei de 37 de ani a fost depistat într-un apartament închiriat din sectorul Botanica

O femeie de 37 de ani a fost găsită moartă într-un apartament situat în sectorul Botanica al capitalei. Descoperirea a fost făcută de către partenerul de viață al acesteia, în noaptea de 10 spre 11 octombrie.

Oamenii legii au fost alertați pe 10 octombrie, la ora 23:45. Un bărbat de 37 de ani a anunțat poliția că și-a descoperit iubita fără viață, într-un apartament din bulevardul Dacia. Locuința fusese închiriată recent, iar cuplul urma să trăiască împreună.

Polițiștii au descoperit cadavrul unei femei, de 37 de ani, fără semne de moarte violentă. Bărbatul care a sesizat forțele de ordine susține că a discutat ultima oară cu victima pe 9 octombrie. Întrucât ulterior aceasta nu i-a mai răspuns la apeluri, bărbatul s-a dus să vadă ce s-a întâmplat.

Medicii de la ambulanță nu au putut decât să constate decesul femeii. Din primele informații, pe corpul acesteia nu au fost depistate semne de moarte violentă.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

Profimedia Images

SUA au înaintat acuzații oficiale împotriva președintelui Venezuelei, Nicolas Maduro

Președintelui Venezuelei, Nicolas Maduro, și soției sale, Cilia Flores, care au fost capturați de SUA în cadrul unei operațiuni militare, le-au fost înaintate acuzații în districtul de sud al statului New York. Anunțul a fost făcut de procurorul general al Statelor Unite ale Americii, Pam Bondi, pe platforma X, relatează Meduza.

Potrivit oficialei, Maduro și soția sa sunt acuzați de conspirație în scop de „narcoterorism”, introducerea de cocaină în SUA, precum și de deținerea de arme și dispozitive explozive cu intenția de a fi folosite împotriva Statelor Unite ale Americii.

În curând vor fi aduși în fața justiției americane, pe pământ american, în instanțe americane”, a menționat Bondi.

Amintim că, pe 3 ianuarie, Statele Unite ale Americii au desfășurat o operațiune militară în Venezuela, lansând lovituri aeriene asupra capitalei țării, Caracas, și asupra a trei state: Miranda, Aragua și La Guaira. Ulterior, președintele SUA, Donald Trump, a comunicat că, în cadrul operațiunii, forțele speciale americane l-au capturat și l-au scos din țară pe președintele Venezuelei, Nicolas Maduro, împreună cu soția sa, Cilia Flores. Deocamdată, nu există informații confirmate despre locul unde se află acum Maduro.

Autoritățile americane au formulat încă în anul 2020 acuzații de corupție, trafic de droguri și alte infracțiuni împotriva lui Maduro. Departamentul de Stat anunțase o recompensă de 50 de milioane de dolari pentru informații care ar putea duce la arestarea președintelui Venezuelei.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: