2tickets.ca

Madonna a ajuns la terapie intensivă din cauza unei infecții. Artista își amână turneul mondial

Madonna a ajuns la terapie intensivă din cauza unei „infecții bacteriene serioase”, a anunțat managerul artistei Guy Oseary. 

Potrivit acestuia, cântăreața a fost internată la spital pe 24 iunie. Ea a fost câteva zile în secția de terapie intensivă.

„Acum starea ei se îmbunătățește, dar rămâne sub supraveghere medicală”, a menționat Oseary.

El a mai spus că evenimentele planificate cu participarea artistei, inclusiv turneul de concerte, au fost anulate.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Guy Oseary (@guyoseary)

Meduza scrie că pe 15 iulie, Madonna trebuia să înceapă un turneu mondial cu ocazia a celei de-a 40-a aniversare a carierei sale muzicale.

Madonna Louise Ciccone, în vârstă de 64 de ani, supranumită „regina muzicii pop” este o cântăreață americană, actriță, producătoare și compozitoare de muzică pop, câștigătoare a șapte premii Grammy, laureată a două premii Globul de Aur și autoare de cărți.


Abonați-vă la canalul de Telegram NewsMaker în română. Relatăm despre cele mai importante știri din țară și de peste hotare.



Vreți să susțineți ceea ce facem?

Puteți contribui la realizarea jurnalismului calitativ. Pentru aceasta, puteți contribui printr-o donație unică prin sistemul E-commerce de la maib sau puteți întocmi un abonament lunar pe Patreon! În acest mod, puteți fi parte a schimbării în bine pentru Moldova. Datorită contribuției dvs, noi vom avea posibilitatea să transformăm în realitate și mai multe proiecte noi și importante și, ceea ce este la fel de important, să rămânem independenți. Indiferent de mărimea contribuției, veți primi un mic cadou. Accesați linkul pentru a fi complicele nostru. Nu este greu, ba chiar plăcut.

Susțineți NewsMaker!

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Știri similare

0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

The artists of Vienna 2026 in the Green Room during the First Semi-Final of the Eurovision Song Contest at Wiener Stadhalle on 12 May

„Reacția sălii a fost cea mai mare la prezența Moldovei”. Satoshi a făcut bilanțul evoluției la Eurovision VIDEO

Vlad Sabajuc, cu numele de scenă Satoshi, a făcut bilanțul evoluției Republicii Moldova la Eurovision 2026. Interpretul a spus că echipa țării noastre a fost una dintre cele mai dorite prezențe în cadrul concursului internațional. „Nu s-a scandat și nu s-a strigat de fericire mai tare decât la noi. Nu s-a aplaudat mai tare decât la noi”, a menționat interpretul, care a reprezentat Republica Moldova în acest an la Eurovision.

„Vreau să vă mulțumesc tuturor celor care ne-au susținut. (…) Am luat locul 8 în finală și am luat locul 4 la televoting, ceea ce înseamnă foarte foarte mult pentru Republica Moldova”, a spus interpretul.

El a mai spus că, în perioada Eurovisionului, a acordat sute de interviuri. „Am încercat peste tot să reprezint Republica Moldova dintr-un unghi cât mai frumos, pozitiv, să le spun despre Orheiul Vechi, despre Lacul Beleu, despre mâncare, despre hora de la sud, despre vinării, despre caracterul rotund și blând al oamenilor noștri, despre potențialul nostru uman și talentul nostru. (…) Am încercat să fiu un ambasador cât mai bun și reprezentativ al țării noastre. (…) Sper că asta va ajuta și va aduce plus valoare”, a adăugat interpretul.

Potrivit lui Satoshi, Republica Moldova „a fost una dintre cele mai dorite prezențe în cadrul Eurovision 2026”.

„O spun cu mâna la inimă că reacția sălii și a tuturor oamenilor din arenă de la Stadthalle din Viena a fost cea mai mare întotdeauna la prezența Moldovei anul acesta. (…) Nu s-a scandat și nu s-a strigat de fericire mai tare decât la noi. Nu s-a aplaudat mai tare decât la noi. Există multe video-uri cum și alte țări se rup sub Viva Moldova și arena scanda „Moldova” înainte ca să ieșim noi în scenă, cum nu a făcut la nicio altă țară în raport cu prestațiile lor. Nu spun asta pentru a diminua prestația altcuiva, dar o spun pentru ca să vă transmit: de la primul paznic până la ultimul organizator de emisie, toată lumea ne adresa complimente, se apropia, ne strângea mâna, ne îmbrățișa, ne felicita și ne spunea că o asemenea prezență și o asemenea energie nu au văzut și nu-și aduc aminte cel puțin de foarte mult timp la Eurovision. (…) Vă rog să țineți minte senzația asta, să țineți minte cât de puternici și frumoși suntem atunci când suntem uniți și luăm o decizie împreună”, a menționat el.

În continuare, el s-a referit la scandalul de la Eurovision, legat de punctele acordate României de către juriul din Moldova. „În pofida tuturor neplăcerilor și discuțiilor dureroase care se întâmplă acum, eu tind să cred că lucrurile care cu adevărat contează, valoroase, o să rămână în timp și lucrurile care sunt, probabil, exagerate din cauza naturii omului de a fi așa, o să treacă și o să rămână doar ceea ce contează și ne face mai puternici”, a comunicat Satoshi.

În încheiere, interpretul a spus că își va relua activitatea muzicală și concertele.

***

Republica Moldova, care a fost reprezentată de Satoshi, cu piesa „Viva, Moldova”, a ocupat locul opt.

Amintim că juriul Republicii Moldova, în finala Eurovision Song Contest 2026, a acordat 3 puncte prestației reprezentantei României, ceea ce a provocat un val de critici. Menționăm că, în cadrul televoting-ului, publicul din Republica Moldova a acordat României 12 puncte, scor maxim. Pe 18 mai, Vlad Țurcanu, directorul general al companiei publice „Teleradio-Moldova”, responsabilă de constituirea juriului Republicii Moldova la Eurovision, a anunțat că demisionează pe fondul scandalului privind votul juriului Republicii Moldova la finala competiției internaționale. În același timp, și Andrei Zapșa, adjunctul directorului general, pleacă de la Teleradio-Moldova. Amintim că Zapșa este unul dintre membrii juriului care au apreciat evoluțiile artiștilor la Eurovision Song Contest 2026.

Nu mai sunt articole de afișat.
0
Sondaj standard

Ți-a plăcut pluginul nostru?

x
x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: