Sheriff a fost înfrântă la Tiraspol de Real Madrid. Însă s-a calificat în primăvara europeană
Full Article 50 second read

Real Madrid a învins echipa Sheriff Tiraspol cu scorul de 3:0. Primul gol a fost înscris în minutul 30, din lovitură liberă, de David Alaba. Cel de-al doilea a fost marcat de Toni Kroos, exact în ultimul minut al primei reprize.

În cea de-a doua repriză, fotbaliștii de la Real Madrid au reușit să marcheze cel de-al treilea gol în poarta Sheriff Tiraspol. Golul a fost marcat în minutul 56, de Karim Benzema.

În pofida înfrângerii, campioana Republicii Moldova la fotbal a obținut calificarea în primăvara europeană a sportului rege, după ce Șahtior a pierdut și meciul cu Inter.

Amintim că Sheriff Tiraspol a avut o evoluție sclipitoare în meciul de pe Santiago Bernabeu, unde a învins Real Madrid, scor 2:1 Formația tiraspoleană a marcat prin Jasurbek Yakhshiboev în minutul 25.