Vadim Ceban

Platforma Demnitate și Adevăr (DA), în contextul discuțiilor cu privire la situația de pe piața gazelor naturale din Republica Moldova, declară că contractul cu „Gazprom” a fost negociat neprofesionist și în detrimentul intereselor consumatorilor. Prin urmare, reprezentanții Platformei solicită guvernării să întreprindă, de urgență, mai multe acțiuni. Printre acestea se

Președintele Consiliului de administrație al „Moldovagaz” Vadim Ceban a confirmat că partea moldovenească a fost informată că „Gazprom” ar putea sista furnizarea gazului pentru Republica Moldova în termen de 48 de ore. Declarația a fost făcută pentru NM, în seara de 22 noiembrie. „Confirm că am fost informați oficial. Este

Președintele Consiliului de administrare al Moldovagaz Vadim Ceban consideră că tariful fix pentru gaz nu va fi mai mic decât cel temporar, anunțat pentru luna noiembrie. Declarația a fost făcută în cadrul conferinței de presă din 10 noiembrie, la solicitarea corespondentului NM. Vadim Ceban a menționat că Moldovagaz ar putea

Președintele Consiliului de Administrație al SA „Modovagaz”, Vadim Ceban, a susținut pe 10 noiembrie o conferință de presă. Agenția Națională pentru Reglementare în Energetică (ANRE) a aprobat, în ședința din 9 noiembrie, un nou tarif temporar la gazele naturale. Astfel, tariful pentru consumatorii casnici a crescut de la 4,2 lei

Noul tarif pentru gaz va constitui 9-10 lei, însă cifra precisă va fi anunțată în după-amiaza de 5 noiembrie. Declarația a fost făcută de către președintele Consiliului de administrație al „Moldovagaz” Vadim Ceban, în cadrul unei emisiuni la Sputnik Moldova. Vadim Ceban a precizat că cererea către Agenția Națională pentru

Odată cu majorarea prețului pentru gaz, ar urma să se scumpească și căldura, iar după 1 aprilie – nu este exclus că și energia electrică. Declarația a fost făcută de către președintele Consiliului de administrație al companiei „Moldovagaz” Vadim Ceban, în cadrul ediției din 2 noiembrie a emsiunii „Puterea a

Președintele Consiliului de adminstrație a companiei „Moldovagaz” Vadim Ceban a publicat, pe 30 octombrie, un comentariu după ce Ministerul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale a anunțat semnarea unui protocol cu Gazprom, care stabilește detalii referitor la agenda comună pe problema gazelor și semnare a contractului de livrarea a gazelor, începând cu

Împreună cu vicepremierii Andrei Spînu și Vladislav Kulminski, la Moscova pleacă și președintele Consiliului de Administrație SA „Moldovagaz” Vadim Ceban. Informația a fost confirmată pentru NM de către acesta. Delegația va negocia cu partea rusă, în vederea încheierii unui contract pe termen lung dintre „Moldovagaz” și „Gazprom”. „Mâine, împreună cu

Șeful consiliului de administrație al Moldovagaz Vadim Ceban consideră că acum în Europa există o luptă pentru volumele de gaze, deoarece se atestă o lipsă de gaze pe continent. Inclusiv din această cauză, Moldova nu a putut să rezerve la timp volumele suplimentare de gaze necesare pentru a furniza toți

Șeful Consiliului de Administrație al ”Moldovagaz” S.A Vadim Ceban a publicat un text pe pagina sa de Facebook cu privire la criza din sectorul gazelor naturale. Acesta a explicat că solicitarea privind optimizarea consumului de gaz ar trebui să fie o practică normală nu doar în situații de criză, dar

Perioada publicării
Categorii cu noutăți
x
x