FOTO Elevii școlilor sportive din Chișinău, locul II la un festival din Italia: au obținut în total 39 de medalii
Full Article 2 minutes read

Elevii școlilor sportive din Chișinău, plecați în Italia pentru a participa la Festivalul Tricolorului, s-au clasat pe locul II al competiției. Ei au obținut 39 de medalii: de aur, argint și bronz.

Pe 3 august, reprezentanții Primăriei Chișinău au declarat că elevii școlilor sportive din municipiu, care au participat la Festivalul sportiv „Giochi del Tricolore” de la Reggio Emilia, s-au clasat pe locul II al competiției.

„Reprezentanții din partea municipiului Chișinău sunt elevi ai școlilor sportive din capitală, subordonate Direcției generale educație, tineret și sport. Ei au obținut 39 de medalii: de aur, argint și bronz, clasându-se pe locul II al Festivalului”, au menționat autoritățile capitalei.

Potrivit reprezentanților Primăriei, elevii au participat la competiții și demonstrații sportive, concursuri, spectacole, ateliere, evenimente culturale și educaționale.