FOTO/VIDEO Meci de hockey, întrerupt de mii de urși de pluș. Ce s-a întâmplat
Full Article 1 minutes read

Echipa americană de hockey The Hershey Bears a obținut un nou record mondial. Nu pentru performanțe deosebite în sport, ci pentru că a adunat nu mai puțin de 45.650 de urși și alte jucării de pluș. S-a întâmplat în timpul partidei cu Hartford Wolfpack în liga a doua valorică a campionatului nord-american, scrie theahl.com, astăzi, 2 decembrie.

Obiectele au fost aruncate de spectatori, după ce unul dintre membrii echipei s a deschis scorul în minutul 9 al primei reprize.

Jucăriile vor ajunge în aproximativ 40 de centre de caritate și vor fi împărțite copiilor.

Suporterii au doborât astfel performanţa precedentă stabilită anul trecut. Atunci susţinătorii au aruncat pe gheaţă 34.798 de ursuleţi de pluş.

Meciul a fost întrerup. La reluarea jocului, Hershey Bears s-a impus în overtime cu 4-3.